O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro  Do medytacji   

  św. Jan Paweł II
„Kamieniołom i Dom Słowa”. Setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie - konferencja ks. K. Wonsa SDS
Konferencja ks. Krzysztofa Wonsa SDS, dyrektora Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II - 18 maja 2020.

Zapowiedź konferencji w dniu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II
Krzysztof Wons SDS, dyrektor CFD, zaprasza na video-konferencję „Kamieniołom i Dom Słowa w Krakowie”, która odbędzie się w poniedziałek, 18 maja 2020, o godz. 11.00.

„Dlaczego Jan Paweł II, jak ten trędowaty, kładł się krzyżem?” [homilia] - abp Konrad Krajewski
Homilia wygłoszona przez abpa Konrada Krajewskiego 30 czerwca 2017 r., w pierwszym dniu rekolekcji lectio divina w CFD Salwatorianów w Krakowie.

„Być dojrzałym duchowo, to znaczy mieć oko „niepodzielone” [homilia] - Marko Ivan Rupnik SJ
Homilia wygłoszona przez Marko I. Rupnika SJ w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie 20 VI 2014 w czasie Szkoły Wiary: „Wstąpił do nieba, siedzi po prawicy Ojca...”

„Bóg nie zapyta, dlaczego nie byliśmy drugim Janem Pawłem II…” [homilia] - Innocenzo Gargano OSBCam
Homilia wygłoszona przez Innocenzo Gargano OSBCam 9 października 2015 r. w czasie Szkoły Biblijnej: „Ewangelia o przyjaźni Boga. Lectio divina do Ewangelii Jana”.

Homilia we wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
„Jezu, Dobry Pasterzu, spraw, byśmy odważyli się być dobrzy!” - homilia wygłoszona przez ks. Piotra Szyrszenia SDS w parafii pw. św. Kingi w Krakowie, 22 października 2016.

Kontemplacja oblicza Jezusa apostolstwem trzeciego tysiąclecia
2 kwietnia 2014 r., w czasie prac w sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, ojciec Marko Ivan Rupnik SJ przeprowadził rozmowę z kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

Ramiona dobrego pasterza (DVD) - abp Piero Marini
„Ramiona dobrego pasterza. Poruszające świadectwo o bł. Janie Pawle ll” – zapis rozmowy Krzysztofa Wonsa SDS z abp Piero Marinim, długoletnim Mistrzem Papieskich Ceremonii Liturgicznych (1987-2007) i jednym z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II

Rozmowy w Centrum: abp Piero Marini wspomina bł. Jana Pawła II
W dniach 4-6 marca 2011 r. odbyła się sesja "Jak celebrować Misterium Eucharystii?". Korzystając z obecności abpa Piero Marini, długoletniego Mistrza Papieskich Ceremonii Liturgicznych, nagrano wywiad, w którym arcybiskup wspomina bł. Jana Pawła II.

„Patrzyłem jak żył i umierał Jan Paweł II” - świadectwo ks. prałata Konrada Krajewskiego, ceremoniarza papieskiego (CFD, 18 marca 2011)
"Tyś pokruszył śmierci wrota, starł jej oścień w męki dobie i rajskiego kraj żywota otworzyłeś wiernym sobie!". Pieśnią wychwalaliśmy Boga za to, że był tak dobrze widzialny i rozpoznawalny w osobie Papieża. Przecież wszyscy, którzy gromadzili się podczas celebracji liturgicznych – czy to w Watykanie, czy też podczas pielgrzymek – spotykali Chrystusa, którego Jan Paweł II reprezentował. Ludzie przychodzili spotkać się z Janem Pawłem II, a spotykali się z Chrystusem, którego On ukazywał im całym sobą…

Błogosławiony Janie Pawle II, módl się za nami !
Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Bł. Papieża Jana Pawła II, i sprawiłeś, że zajaśniała w nim Twoja ojcowska dobroć, ...

Moje doświadczenie z Janem Pawłem II (płyty CD) - abp Piero Marini
„Moje doświadczenie z Janem Pawłem II” - to nagranie świadectwa, którym abp Piero Marini podzielił się z uczestnikami sesji „Jak celebrować Misterium Eucharystii?”, która odbyła się w CFD w Krakowie (4-6 III 2011).  "Stałem przy łóżku papieża… Jedyna rzecz, jaką powiedziałem Papieżowi to słowa: ‘Módl się za mnie i módl się za Kościół’. A później trwaliśmy w milczeniu (…)" - dzielił się abp Piero Marini doświadczeniem pożegnania z Janem Pawłem II.

Abp Piero Marini o Słudze Bożym Janie Pawle II
W czasie sesji o Eucharystii w dniach 4-6 marca 2011 r. abp Piero Marini podzielił się osobistym doświadczeniem spotkań ze Sługą Bożym Janem Pawłem II: "pasterz bliski całej wspólnocie chrześcijańskiej, (...) pasterz bardzo bliski również dla mnie".

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl