O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Jak radzić sobie z gniewem? 15-17 listopada 2019 - relacja


Jak radzić sobie z gniewem?
SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
15-17 listopada 2019

 

W dniach 15-17 listopada 2019 r. odbyła się sesja „Jak radzić sobie z gniewem?”. Spotkanie formacyjne prowadził bp Janusz Mastalski, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, familiolog, rekolekcjonista, kierownik duchowy, wykładowca pedagogiki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Celem sesji organizowanej w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego była pomoc w radzeniu sobie z gniewem, złością i ne­ga­tywnymi emocjami. Rozważania prowadzone były w świetle słowa Bożego, psychologii i pedagogiki. Skupiały się wokół uświadomienia, czym jest gniew i czy zawsze musi być on toksyczny. Oprócz po­chylenia się nad biblijnymi tekstami, konferencje pomagały wypracować własny spo­sób pokonywania w sobie i innych złości oraz negatywnych interakcji emocjonalnych. Konferencje były zogniskowane wokół szeroko pojętej po­mocy człowiekowi w kształtowaniu postawy łagodności.

Bp Janusz Mastalski, który od lipca 2017 r. do lutego 2019 r. był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, kilkakrotnie wcześniej gościł w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie spotykając się z uczestnikami Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.


Szkoła Wychowawców WSD 2019-2021 - sesja I (16-20 IX 2019)

 

Homilie wygłoszone w czasie sesji przez bpa Janusza Mastalskiego

„Cztery cechy człowieka czuwającego” [tekst homilii z 15 XI 2019]

 

„Modlitwa codziennością i w codzienności” [tekst homilii z 16 XI 2019]

 

„Bądźmy świadkami łagodności!” [tekst homilii z 17 XI 2019]

 


„Jak radzić sobie z gniewem?” (15-17 XI 2019) - zapowiedź

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl