O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Słowo Kościoła musi być jasne (DVD) - kard. Robert Sarah< ...


Centrum Formacji Duchowej
Salwatorianie - Kraków
oraz
Studio Katolik

  

Słowo Kościoła musi być jasne
(DVD)

 

z kard. Robertem Sarahem
rozmawia ks. Krzysztof Wons SDS

 

kard. Robert Sarah - pochodzi z Gwinei, święcenia kapłańskie przyjął w 1969 r., a konsekrację biskupią w 1979 r., kreowany kardynałem w 2010 r. Był arcybiskupem Konakry (1979-2001), sekretarzem Kongregacji Ewangelizacji Narodów (2001-2010) i przewodniczącym Papieskiej Rady „Cor Unum” (2010-2014). Jest prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów (2014-).

W Centrum Formacji Duchowej w Krakowie prowadził sesję rekolekcyjną dla duchownych i osób konsekrowanych „‘Dla mnie żyć to Chrystus’ (Flp 1, 21). Wrócić do pierwotnej miłości” (1-3 II 2019). Przy okazji tych rekolekcji Krzysztof Wons SDS, dyrektor CFD w Krakowie, przeprowadził rozmowę, którą udostępniamy.

 

Nagranie rozmowy z kard. Sarahem ukazuje się w ramach cyklu „Dziedziniec Mistrzów Duchowych”. Poprzednimi rozmówcami ks. K. Wonsa byli: Innocenzo Gargano OSB Cam., kard. Gianfranco Ravasi, ks. Waldemar Chrostowski, abp Piero Marini, Raniero Cantalamessa OFMCap., Marko Ivan Rupnik SJ, bp Edward Dajczak, ks. Michał Janocha, Amedeo Cencini FdCC, bp Grzegorz Ryś i Bruna Costacurta.

 

„Chrystus przekazał nam chrześcijanom: «Jesteście światłem». Światło jest jasne. Jesteście solą. Smak soli nie budzi żadnych wątpliwości. Kiedy więc człowiek decyduje się mówić, jego słowo musi być jasne. Słowo wyraża tego, kto mówi. Jeśli my sami jesteśmy klarowni, nasze słowo również będzie klarowne. Chrystus był klarowny. Kapłan w swoim głoszeniu musi być jasny. Żeby ludzie nie musieli pytać, co by to miało znaczyć? O czym on mówi? Ludzie potrzebują wyraźnego wskazania drogi. Chrystus powiedział: «Ja jestem drogą», droga jest wyraźna. Tak więc by zbawić siebie, by dopro­wadzić do zbawienia ludzi, nasze słowo musi być bardzo przejrzyste. Szczególnie w dzisiejszym świecie gdzie jest tyle ideologii, w których nic nie jest określone w sposób klarowny. Używamy wielu dwuznacznych słów. Każdy może je interpretować jak chce. Nie wiemy dokąd podążamy. Nie wiemy, co jest dobre, a co złe, co jest prawdziwe, a co fałszywe. Żyjemy w totalnym chaosie. Słowo Kościoła musi być jasne. Słowo jest światłem. Światło jest jasne”.”.

(kard. Robert Sarah, fragment rozmowy)

 

 

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl