O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Nowości z biblioteki i fonoteki CFD – lipiec-sierpień 2 ...


Nowości z biblioteki i fonoteki CFD
– lipiec-sierpień 2019 –

 

Zapraszamy do skorzystania z publikacji - owoców spotkań w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie i w Trzebini, które ukazały się w lipcu i sierpniu 2019 r.

W sierpniowym numerze „Słowa wśród nas” z 2019 roku opublikowano cztery teksty Krzysztofa Wonsa SDS, w których dyrektor CFD w Krakowie przybliża cztery etapy lectio divina: „Lectio. Słuchanie słowa Bożego”, „Meditatio. Zbieranie, zgłębianie i zachowywanie słowa Bożego”, „Oratio. Odpowiedź serca na słowo Boże” oraz „Contemplatio. Modlitwa trwania w Bożej obecności”. Obszerne fragmenty dwóch z tych tekstów udostępniono tutaj: http://wydawnictwo.pl/pl/p/Slowo-wsrod-nas-Nr-8-312-2019-/4797 (w zakładce „Przeczytaj fragment”). Natomiast we wrześniowym numerze miesięcznika „Oremus” ukazały się wprowadzenia liturgiczne i rozważania na każdy dzień napisane przez Piotra Szyrszenia SDS z krakowskiego CFD.

 

Staraniem salwatoriańskiego Studia Katolik ukazały się nagrania rekolekcji lectio divina, które utrwalono w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Trzebini. Autorami rozważań są: Bogusław Zeman SSP - „Droga z Abrahamem” (28 XII - 5 I 2019), Piotr Ślęczka SDS - „Z Jezusem rozpoznać wolę Ojca” (13-21 II 2019) i Piotr Stawarz SDS - „Jezus kocha i upomina” (1-9 VII 2019).

 

W 84. numerze kwartalnika „Zeszyty Formacji Duchowej”, który ukazał się w lipcu br., zostały opublikowane treści, którymi Mateusz Roman Hinc OFMCap, podzielił się w czasie sesji „Dojrzałość w relacjach”. Spotkanie w ramach Szkoła Kierownictwa Duchowego odbyło się w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie w dniach 2-4 listopada 2018 r. Polecamy również kolejny numer kwartalnika „Pastores”, który ukaże się w najbliższym czasie; podjęto w nim temat: „Reguły wolności”.

 

[JEŚLI UKAŻĄ SIĘ INNE PUBLIKACJE, UZUPEŁNIMY]

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl