O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Wsłuchaj się w Życie! 30 sierpnia - 1 września 2019 - info


Wsłuchaj się w Życie!
SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
30 sierpnia - 1 września 2019

 

W dniach 30 sierpnia - 1 września 2019 r. w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego trwa sesja „Wsłuchaj się w Życie!”. Spotkanie prowadzi Stanisław Morgalla SJ - psycholog i kierownik duchowy, wykładowca w Instytucie Psychologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, dyrektor Centrum św. Piotra Favre’a dla Formatorów do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego [Centro San Pietro Favre per i Formatori al Sacerdozio e alla Vita Consacrata].

TEMATYKA SPOTKANIA:
Cóż, takie jest życie! - kwitujemy krótko trudne sprawy, których wyjaśnić nie jesteśmy w stanie. A co jeśli życie wcale nie jest takie, jakie jest? Może rację mają ci, którzy twierdzą, że życie jest takie, jak się je interpretuje, a prościej, jest takie, jak się je opowiada. Dlatego warto się wsłuchać w to „nasze życie”, bo być może nie jest jedyną i nie tą najlepszą wersją, którą warto opowiadać. Prawdziwe życie przecież jest gdzie indziej - mawia filozof. „Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus” (Ga 2, 20) - tajemniczo dodaje św. Paweł. W trakcie sesji wsłuchamy się w samych siebie, w naszą osobistą historię, by odkryć w niej Życie. Kto wie, może zaczniemy inaczej opowiadać o życiu?

 

W naszym domu o. Morgalla SJ prowadził wcześniej spotkania: „Na drogach przebaczenia. Pomoc ludzka i duchowa w procesie przebaczenia” (24-26 V 2013) >>> i „Będziesz miłował! Miłość w czasach epidemii narcyzmu” (3-5 XI 2017) >>>.

 

Zapraszamy na kolejne spotkania formacyjne w naszym domu w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego, które w bieżącym roku poprowadzą Amedeo Cencini FdCC: „Asceza i dyscyplina - droga piękna” (4-6 października 2019) i bp Janusz Mastalski: „Jak radzić sobie z gniewem?” (15-17 listopada 2019).

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl