O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  DDB: Dziesięć przykazań Bożych 8-11 listopada 2019 - zapowied ...


Dziesięć przykazań Bożych
DNI DUCHOWOŚCI BIBLIJNEJ
8-11 listopada 2019

 

Stworzeni i obdarzeni wolnością zostaliśmy zaproszeni do komunii z Bogiem. Wolność daje nam także dramatyczną możliwość odrzucenia dialogu z Bogiem. Biblia uczy, że tym właśnie jest grzech: niesłuchaniem Jego słowa, zamknięciem się na Boga. Uczestnicy XVI Dni Duchowości Biblijnej będą zaproszeni do zgłębiania pierwszych słów Boga w ogrodzie Eden, przymierza zawartego z Noem i Patriarchami i rozważenia na nowo Dekalogu: dziesięciu słów Boga, które strzegą naszej wolności i komunii z Dawcą życia.

PROWADZĄ:
s. Joanna Nowińska SM * - ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św Wincentego a Paulo, biblistka (dr hab.), wykładowca Starego Testamentu i pism Janowych na UPJPII w Krakowie, w seminarium duchownym Księży Misjonarzy, Studium Biblijnym Diecezji Rzeszowskiej i Centrum Formacyjnym Diecezji Katowickiej. Współpracująca w formacji biblijnej liderów Alphy. Pracująca w teamie rekolekcyjnym; ks. Dariusz Dziadosz - wykładowca Starego Testamentu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II i w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu [więcej]; Krzysztof Wons SDS - dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, wykładowca teologii duchowości, kierownik duchowy i rekolekcjonista [więcej].

[aktualizacja: 04-10-2019]

* „Z wielką przykrością informuję o niemożności wygłoszenia w Centrum Formacji Duchowej konferencji na temat Dekalogu, na które - zapewne jak wielu uczestników - z niecierpliwością czekałem. Jednak w tych dniach ogłoszono termin wręczenia w Watykanie przez papieża Franciszka tegorocznej Nagrody Ratzingera, wyznaczając go na 9 listopada. Jako laureat Nagrody Ratzingera 2014 powinienem być obecny na tej podniosłej uroczystości. W poprzednich latach odbywała się w drugiej połowie listopada, natomiast w tym roku jej termin przesunięto wcześniej w związku z planowaną przez Ojca Świętego kolejną pielgrzymką zagraniczną. Liczę na wyrozumiałość i życzę owocnej refleksji teologicznej i modlitewnej nad Dekalogiem”.

Ks. prof. Waldemar Chrostowski

=== === ===

w związku z rezygnacjami jest możliwość pełnego udziału
[aktualizacja: 05-11-2019]

Sesje Szkoły Biblijnej proponowane są w klimacie pustyni, ciszy i modlitwy osobistej. Uczestnicy są wprowadzani w teologiczne bogactwo i medytację wybranej księgi biblijnej w kontekście własnej historii życia. Mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

 

=== === ===

Ks. Waldemara Chrostowskiego gościliśmy kilkakrotnie w naszym domu, ostatni raz w 2017 r. w czasie Dni Duchowości Biblijnej „Stary Testament czytany w świetle Ewangelii”, kiedy podjął temat „Mesjański dynamizm Księgi Rodzaju” (9 XI 2017).

.

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl