O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Bóg obietnicy. Lectio divina z Abrahamem 29 XI - 1 XII 2019 - ...


Na głębinach Słowa
Bóg obietnicy. Lectio divina z Abrahamem

SZKOŁA MODLITWY SŁOWEM BOŻYM
29 listopada - 1 grudnia 2019

 

W dniach 29 listopada - 1 grudnia 2019 roku odbędzie się sesja „Bóg obietnicy. Lectio divina z Abrahamem”. Spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym poprowadzi Krzysztof Wons SDS – dyrektor CFD w Krakowie, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości, autor wielu publikacji poświęconych lectio divina.

Czy Bóg dotrzyma swoich obietnic? Dlaczego każe mi wyjść z „ziemi moich gwarancji” (Rdz 12)? Dlaczego zwleka z wypełnieniem tego, co obiecał (Rdz 15)? Dlaczego mam Mu ofiarować „Izaaka mojego serca” (Rdz 22)? Pójdziemy drogą pytań Abrahama, by razem z nim przeżyć próbę wiary, gdy nadchodzi noc zwątpienia, aby przekonać się, że Bóg zawsze spełnia swoje obietnice, choć nie zawsze według naszych oczekiwań. Lectio divina z Abrahamem pomoże nam przeczytać osobistą historię w świetle Słowa i uczyć się powierzania się Bogu – Miłośnikowi życia.

 

Sesje Szkoły Modlitwy Słowem Bożym przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę Słowem Bożym; mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i z indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

=== === ===

 


„Na głębinach Słowa” - sesje Szkoły Modlitwy Słowem Bożym
prowadzone przez Krzysztofa Wonsa SDS (CFD Kraków 1997-2017)
ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl