O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Szkoła Wychowawców WSD 2019-2021 - sesja II ...


Szkoła Wychowawców WSD 2019-2021
sesja II: 21-25 października 2019

Tożsamość ludzka i kapłańska

 

W dniach 21-25 października 2019 r. odbyła się druga sesja Szkoły Wychowawców Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych 2019-2021. Tematem tej sesji była „Tożsamość ludzka i kapłańska”. Wykłady i konwersatoria prowadzili: Tadeusz Kotlewski SJ (Warszawa) i ks. Romuald Jaworski (Płock).

Dziękujemy za modlitwę za prowadzących i uczestników Szkoły!

W trakcie październikowej sesji Szkoły Wychowawców WSD przypadło wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, którego imię nosi ta inicjatywa formacyjna.

 

 

Polecamy kwartalnik „Pastores”!

  

  

„W zwoju Księgi o mnie napisano” (Ps 40, 8).
Moje życie w Księdze Psalmów.
Dni pustyni z kardynałem Luisem Tagle
FORMACJA DUCHOWNYCH I OSÓB KONSEKROWANYCH
14-16 lutego 2020
Wersety psalmów oddychają ludzkimi historiami i modlitwami. Słychać w nich radosne głosy uwielbienia, dziękczynienia, ale także szloch i krzyk wydobywający się z głębokości człowieczego cierpienia. Jest w nich ludzki pokój i gniew, radość i złość, błaganie i przepraszanie. Na wszystkich stronicach psałterza utkanych z ludzkich losów niezmiennie obecny jest Bóg. Słucha naszych psalmowych modlitw i jęków. Dni pustyni będą pomagały w odkrywaniu własnego życia we wnętrznościach natchnionych psalmów: „W zwoju Księgi jest o mnie napisane”. W programie: konferencje biblijne, konwersacje z prowadzącym, wprowadzenia do osobistej modlitwy psalmami. Zostanie zaproponowany czas pełnego skupienia i medytacji w przestrzeni pustyni. Sesja w klimacie pustyni, ciszy i modlitwy osobistej.

[foto: Archdiocese of Manila - Office of Communications]
PROWADZI: kard. Luis Antonio Tagle – arcybiskup Manili (Filipiny), przewodniczący Caritas Internationalis, rekolekcjonista.
możliwość udziału już tylko jako osoba dochodząca [aktualizacja: 18-10-2019]

 


„Najpierw masz być «keryksem»!”
- tekst homilii abpa Grzegorza Rysia w dniu inauguracji Szkoły Wychowawców
Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych 2019-2021, 16 września 2019 -

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl