O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Świadectwo: Czuła, ciepła obecność Boga „rozpuszczała m ...


Czuła, ciepła obecność Boga „rozpuszczała mnie”

 

 

„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja Cię miłuję” (Iz 43, 4a).

Gdyby przed 21 sierpnia ktoś powiedział mi, że te słowa pochodzą z 43. rozdziału Izajasza, zaprzeczyłabym w pierwszym odruchu, nie uwierzyłabym. To tekst, który przecież znam, znałam. Towarzyszy mi od liceum i przeprowadza przez najprzeróżniejsze wody, ognie. Bóg, który mówi : „Nie lękaj się”. Bóg, który chwytał mnie i ratował z rozmaitych przepaści, dolin śmierci; który przeprowadzał nie tylko przez wartkie rzeki, ale nawet morza. Takiego Go doświadczałam przede wszystkim; takim się objawiał w mojej codzienności. Bóg wierny, Bóg mocny, Bóg ratujący ze śmierci. Wiedziałam o Nim jeszcze więcej. Znałam Go też przecież na poziomie intelektualnym (przerobione na studiach filozoficznych wszystkie dowody na istnienie Boga :-)). Znałam Go też z opowieści Przyjaciół jako Boga czułości, łagodności, delikatności. Znałam. I tu, w CFD, podczas rekolekcji ignacjańskich (I tydzień) Bóg objawił mi się i pozwolił się doświadczyć jako Bóg delikatności, czułości, łagodności. Bóg miłości obecnej tak blisko, jak oddech i bicie serca niemowlaka, którego kilka dni wcześniej trzymałam w ramionach. I ta czuła, ciepła obecność Boga „rozpuszczała mnie” (do dziś nie znajduję innego określenia), pozwoliła mi zejść w przestrzenie ran, o których istnieniu nie przypuszczałam. I delikatnie Bóg opatrywał te rany. Nazywałam uczucia, nazywałam ból. A On je wszystkie przyjmował.

Mam w sercu wielką wdzięczność za doświadczenie Boga, który kocha mnie taką właśnie miłością, miłością w pewnym sensie bezbronną i wystawioną na rany, na odrzucenie.

Wszystko w CFD sprzyjało temu doświadczeniu. Teksty, którymi Pan Bóg mówił (w każdym widziałam Jego miłujące spojrzenie, oczy), figura Jezusa Ukrzyżowanego w głównej kaplicy z otwartymi oczyma i otwartym sercem, liturgie sprawowane z uważnymi gestami miłości wobec Jezusa. Kobiety, z którymi dzieliłam pokój.

Dziękuję ojcu Joachimowi, że „zatrzymał” mnie na tekście, który na samym początku rekolekcji tak bardzo mnie poruszył. Słowa „ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” towarzyszyły mi przez cały czas rekolekcji. I są ze mną w codzienności, która uderzyła po powrocie mocno.

Świat, do którego wróciłam, wszystkie ważne w nim sprawy, wydawał się tak mało realny wobec tego, Kogo doświadczyłam na rekolekcjach, a jednocześnie tak bardzo się narzucający i bombardujący. Przejście niełatwe.

Jak ocalić w świecie to doświadczenie Boga delikatnego, łagodnego, nie podnoszącego głosu, cierpliwego i głęboko kochającego? „Strzeż serca” - podpowiadał ojciec Krzysztof. Zawierzam to swoje serce Jezusowi i Maryi. Tworzę przestrzeń czasu na spotkania ze Słowem.

Nie wiem, jak Bóg będzie mnie teraz prowadził. Jestem pewna, że jest Bogiem Życia i Miłości i przygotowuje coś pięknego.

Z wielką wdzięcznością za Was, za całą ekipę CFD, z darem modlitwy,

Monika
uczestniczka ćwiczeń ignacjańskich
19-27 sierpnia 2019

 

Ćwiczenia Ignacjańskie
TERMINY W 2020 ROKU


28 grudnia 2019 - 5 stycznia 2020 (tygodnie: I-IV)
29 stycznia - 6 lutego 2020 (tygodnie: I-IV)
22-30 czerwca 2020 (tygodnie: I-IV)
[możliwość przesyłania zgłoszeń – od 2 września 2019]

17-25 sierpnia 2020 (tygodnie: I-IV)
28 grudnia 2020 - 5 stycznia 2021 (tygodnie: I-IV)
[możliwość przesyłania zgłoszeń – od 2 stycznia 2020]

 

www.cfd.sds.pl/cwiczenia-ignacjanskie

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl