O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Świadectwo: Trwać przy SŁOWIE ...


Trwać przy SŁOWIE

 

 

Przed kilkoma dniami zakończyłem trzeci tydzień ćwiczeń ignacjańskich. Nie będzie wielkim odkryciem, jeśli powiem, że jako kapłan z 3-letnim stażem zmagam się najbardziej z codzienną medytacją Słowa Bożego. Przez Boga jestem do tego często zapraszany, Pan Bóg wielokrotnie mnie do tego zachęca, ale… jak życie pokazuje, z wiernością bywa różnie. Co ciekawe ilekroć jestem niewierny tej medytacji, Pan Bóg się przypomina na różne sposoby: a to spotykam parafian, którzy mnie pytają o różne zagadnienia z Ewangelii, albo wpadnę niby „przypadkowo” w Internecie na tekst bądź komentarz związany ze Słowem, albo sam Duch Święty cichutko przynagla serce, by spędzić czas ze Słowem.

Kolejny tydzień ćwiczeń był z myślą o tym, by relacja do Słowa, była taka jak być powinna: wierna, systematyczna, codzienna. Podczas rozmowy duchowej z jednym z kierowników usłyszałem jedno słowo, które było jak blask na mojej drodze: „Wiesz Tomek, jak cię słucham, to przychodzi mi na myśl jedno słowo: TRWAJ!

I to jest rzeczywiście jakieś niesamowite przesłanie i klarowna myśl, która potem została jeszcze pogłębiona na medytacji powtórkowej: Nieważne czy pada deszcz, czy świeci słońce, czy wieje wiatr, czy jest wichura, czy coś czujesz na modlitwie czy nie, Ty masz TRWAĆ, być WIERNY! A jeśli to trwanie odbywa się pośród ciemności, oschłości i trudu – pamiętaj „moc w słabości się doskonali” (2 Kor 12, 9).

Drugą myślą z ćwiczeń jest fakt, by częściej sięgać do Katechizmu Kościoła Katolickiego. Jeśli mam wiedzieć w co wierzę, i mam uwierzyć w to co usłyszę, to wydaje się, że obok Biblii, KKK jest do tego najlepszą lekturą.

I na koniec jedna krótka myśl, która padła podczas jednego z wprowadzeń do modlitwy, a która w sposób piękny i jednocześnie mocny pokazuje, jak ważne jest i powinno być w naszym życiu codzienne zgłębianie Słowa: „Albo będziesz medytował Słowo Boże, albo umrzesz…”.

Życzę sobie i wszystkim byśmy trwali przy Słowie, bez względu na okoliczności!

ks. Tomasz
uczestniczk ćwiczeń ignacjańskich
19-27 sierpnia 2019

PS. Żart: Zanim zaczęły się ćwiczenia pewna siostra zapytana przeze mnie, jak to się stało, że przyjechała na te rekolekcje odpowiedziała: „Przyjechałam na rekolekcje ignacjańskie z wyboru, ale innego nie było”.

 

Ćwiczenia Ignacjańskie
TERMINY W 2020 ROKU


28 grudnia 2019 - 5 stycznia 2020 (tygodnie: I-IV)
29 stycznia - 6 lutego 2020 (tygodnie: I-IV)
22-30 czerwca 2020 (tygodnie: I-IV)
[możliwość przesyłania zgłoszeń – od 2 września 2019]

17-25 sierpnia 2020 (tygodnie: I-IV)
28 grudnia 2020 - 5 stycznia 2021 (tygodnie: I-IV)
[możliwość przesyłania zgłoszeń – od 2 stycznia 2020]

 

www.cfd.sds.pl/cwiczenia-ignacjanskie

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl